Instrukcja korzystania z BIP-u PDF Drukuj Email
Informacje wprowadził/a: Kinga Łoniewska    piątek, 04 kwietnia 2003 12:12

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu przedmiotowe umiejescowione w lewej części strony BIP.

Jest ono podzielone na Kategorie, które agregują informacje z poszczególnych działów. Kategorie opatrzone są nieaktywnymi nagłówkami wyróżnionymi w kolorze szarym .
W celu ułatwienia odnalezienia informacji, w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie (aktywne etykiety umieszczone w menu).
Po wskazaniu kursorem myszki nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni zaś etykieta podkategorii zostaje podkreślona.
Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się w postaci kolejnych podmenu lub wyświetlają się w docelowej - środkowej części ekranu.
Jeżeli do słowa lub wyrażenia "podlinkowana" (podłączona) jest szersza informacja, słowo to lub wyrażnie są podkreślone i wyróźnione kolorem pomarańczowym, a po wskazaniu kursorem myszy przybiera on postać dłoni.
Po „kliknięciu” na podkreślonym słowie lub wyrażeniu nowe informacje wyświetlane są w postaci kolejnego podmenu lub w nowym oknie.
W każdym tego typu oknie istnieje możliwość wydrukowania zawartej tu treści, zapisania jej na dyskietce (lub dysku), bądź po zapoznaniu się z treścią - zamknięcia okna.
Dokumenty specyficzne dla urzędu takie jak treść prawa miejscowego, protokoły lub wnioski do wypełnienia zapisane są w postaci plików o rozszerzeniu pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Acrobat Reader .
Jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep.html

 

Dodatkowo na stronie zamieszczone są materiały w postacji plików o rozszerzeniu doc - (dokumenty Microsoft Word, możliwe do odczytu/edycji przez pakiet Open Office itp.) oraz pliki o rozszerzeniu jpg.

Data ostatniej modyfikacji: poniedziałek, 23 stycznia 2012 13:29